Dieta wegetariańska bez ryb

Dieta Vegetarian

Dieta Vegetarian jest w stanie dostarczyć do ludzkiego organizmu wszystkiego, co ten potrzebuje. Oparta jest na tłuszczach pochodzenia roślinnego, które zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe. Stawia się w niej również w dużej mierze na ryby czy owoce morza.

Dieta Vegetarian bez ryb

Dieta przeznaczona dla osób, które nie jedzą mięsa. Stosowana rozważnie jest dla zdrowia bardzo korzystna, gdyż zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób cywilizacyjnych.

Nieprawdą jest, że wegetarianie cierpią z powodu niedoboru wielu cennych składników odżywczych.

Dieta wegetariańska bez ryb

Dieta wegetariańska

Dieta Vege zakłada spożywanie dużej ilości ryb i owoców morza, a także świeżych warzyw i owoców. Wykorzystuje się w niej kasze, ziarna zbóż oraz nabiał. Tym samym nie jest to, jak wiele osób sądzi, dieta nudna i mało zróżnicowana.

Dieta wegetariańska jest lekkostrawna, a także bogata w cenne dla organizmu witaminy i minerały. Zawiera sporo błonnika pokarmowego, białka, węglowodanów oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Unika się w niej cukrów prostych, sodu czy dużej ilości kwasów nasyconych. Ten plan żywieniowy jest uważany za bardzo zdrowy.

Stosowanie diety Vege zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2, chorób serca, nadciśnienia czy chorób nowotworowych. Dodatkowo pozwala zgubić nadprogramowe kilogramy i wysmuklić sylwetkę. Stanowi dobry wybór dla osób, które unikają spożywania mięsa z powodów światopoglądowych lub innych. Od jakiegoś czasu wegetarianizm jest zresztą oraz bardziej popularny.

Pozostałe plany dietetyczne

Sprawdź naszą pełną ofertę. Kliknij i poznaj szczegóły wybranej diety.

KONTAKT

Masz pytania? Chcesz abyśmy doradzili w doborze odpowiedniej diety? Napisz lub zadzwoń do nas! Chętnie pomożemy.

Specjal Box

Tel. 537 621 157

biuro@specjalbox.pl

Warszawa

Dla klienta:

Regulamin

Polityka prywatności

Koszyk

Konto klienta