Dieta Paleo Warszawa Catering

Dieta Paleo

Dieta człowieka pierwotnego, której nazwa wywodzi się z epoki paleolitu. Ten sposób odżywiania przypomina to, w jaki sposób odżywiali się przodkowie człowieka.

Oparta jest głównie ma mięsie oraz ziarnach i produktach pochodzenia roślinnego. Wyklucza spożywanie produktów przetworzonych i modyfikowanych genetycznie. Zakłada wykorzystywanie produktów naturalnych. Celem stosowania diety Paleo jest profilaktyka chorób cywilizacyjnych, których ludzie pierwotni nie znali.

Ten plan dietetyczny jest polecany przez wielu naukowców.

Catering dietetyczny paleo

Dieta Paleo oparta jest na podobnych zasadach, jak dieta człowieka pierwotnego. Ten spożywał to, co udało mu się upolować, złowić  czy znaleźć. Nie jest to plan żywieniowy odpowiedni dla wegan i wegetarian, gdyż zakłada spożywanie mięsa, ryb czy jajek. W diecie Paleo istotne miejsce zajmują również owoce i warzywa. Unika się natomiast produktów wysokoprzetworzonych, produktów zbożowych czy produktów mlecznych.

Dieta ta jest dietą wysokobiałkową, a więc nie jest odpowiednia dla osób, które chcą zgubić nadprogramowe kilogramy. Pozwala jednak na wykluczenie z codziennego menu niezdrowych produktów, w tym żywności mocno przetworzonej. To przekłada się na regulację gospodarki lipidowej i insulinowej organizmu. Dieta Paleo od pewnego czasu cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki niej człowiek jest zdrowszy i pełen energii. Pomaga ona również w wypracowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.

Pozostałe plany dietetyczne

Sprawdź naszą pełną ofertę. Kliknij i poznaj szczegóły wybranej diety.

KONTAKT

Masz pytania? Chcesz abyśmy doradzili w doborze odpowiedniej diety? Napisz lub zadzwoń do nas! Chętnie pomożemy.

Specjal Box

Tel. 537 621 157

biuro@specjalbox.pl

Warszawa

Dla klienta:

Regulamin

Polityka prywatności

Koszyk

Konto klienta