Dieta z niskim indeksem glikemicznym Warszawa

Dieta Low IG

Dieta, która polega na wybieraniu produktów o niskim indeksie glikemicznym. IG różnicuje produkty, które zawierają węglowodany. Po spożyciu pewnych składników wzrasta poziom glukozy. Za sprawą diety Low IG można zachować na prawidłowym poziomie poziom glikemii i skutecznie zapobiec gwałtownym skokom glukozy, które wiążą się z nagłym uczuciem głodu.

Dieta ta przewiduje pięć posiłków dziennie, z których ostatni należy spożyć minimum 3 godziny przed snem. W dużej mierze stawia na produkty zbożowe pełnoziarniste.

Dieta z niskim indeksem glikemicznym

Dieta Low IG oparta jest w dużej mierze na produktach zbożowych, nisko przetworzonych. Wykorzystuje ponadto mąki razowe i pełnoziarniste, mąki bezglutenowe, brązowy ryż czy kasze. Istotnym jej elementem są warzywa i owoce, których spożycie powinno wynosić minimum 40 dkg w ciągu doby. Muszą być one jednak nie przejrzałe. Dojrzałość owoców i warzyw bądź ich obróbka termiczna zwiększa bowiem wartość IG. Założeniem planu żywieniowego Low IG jest gotowanie w niewielkiej ilości wody oraz gotowanie na parze i blanszowanie. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że indeks glikemiczny zwiększa duże rozdrobnienie produktów i wysoka ich temperatura. Dieta ta zakłada wykluczenie z codziennego jadłospisu produktów przetworzonych i słodyczy.

Pozwala na utrzymanie we krwi lekko zwiększonego poziomu glukozy To umożliwia stopniowe uwalnianie cukru do krwi, przez co organizm zużywa go na potrzeby energetyczne oraz uzupełnienie zapasów glikogenu. Nie ma ryzyka zamiany nadwyżki glukozy w tłuszcz.

Dieta Low IG jest tym samym bardzo korzystna dla zdrowia. Sprzyja utrzymaniu prawidłowej wagi i stosowana jest w profilaktyce wielu chorób, w tym cukrzycy.

Pozostałe plany dietetyczne

Sprawdź naszą pełną ofertę. Kliknij i poznaj szczegóły wybranej diety.

KONTAKT

Masz pytania? Chcesz abyśmy doradzili w doborze odpowiedniej diety? Napisz lub zadzwoń do nas! Chętnie pomożemy.

Specjal Box

Tel. 537 621 157

biuro@specjalbox.pl

Warszawa

Dla klienta:

Regulamin

Polityka prywatności

Koszyk

Konto klienta