Dieta ketogeniczna warszawa - catering keto

Dieta Keto

Dieta człowieka pierwotnego, której celem jest wprowadzenie organizmu człowieka w stan ketozy. To stan metaboliczny, w którym organizm wykorzystuje jako podstawowe źródło energii tłuszcz. Standardowo natomiast energia dostarczana jest z węglowodanów.

Dieta Keto zakłada, że tłuszcz stanowi nawet 80% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Reszta przypada na białka i węglowodany (do 50 g na dobę). Dieta ketogeniczna cechuje się tym samym wysoką zawartością tłuszczu oraz niewielką zawartością węglowodanów.

Pudełkowa dieta ketogeniczna

Dieta Keto jest dobrym wyborem dla osób, które na co dzień chcą się czuć dobrze i lekko. Zakłada bowiem unikanie węglowodanów i zastąpienie ich tłuszczami. Oparta jest przede wszystkim na tłustych rybach i mięsie, jajkach, tłustych serach, oliwie z oliwek, awokado, maśle, oleju kokosowym, oliwkach, orzechach oraz warzywach (poza warzywami strączkowymi i warzywami bogatymi w skrobię). Dieta ketogeniczna uchodzi za dość restrykcyjną. W początkowej fazie jej stosowania człowiek może odczuwać głód i osłabienie organizmu. Objawy te powinny jednak szybko ustąpić (do 8 tygodni). W przypadku tego plany żywieniowego człowiek czuje się lekko i jest pełen energii. Dodatkowo chudnie – efekty są bardzo szybkie.

Dieta ta jest odpowiednia dla cukrzyków, gdyż reguluje proces wydzielana insuliny. Oprócz tego zmniejsza apetyt na słodycze. Wywiera pozytywny wpływ na cały układ trawienny. Nie jest polecana osobom mającym problemy z wątrobą lub nerkami. Osoby stosujące dietę Keto powinny na co dzień pić dużo wody (3-4 litry dziennie).

Pozostałe plany dietetyczne

Sprawdź naszą pełną ofertę. Kliknij i poznaj szczegóły wybranej diety.

KONTAKT

Masz pytania? Chcesz abyśmy doradzili w doborze odpowiedniej diety? Napisz lub zadzwoń do nas! Chętnie pomożemy.

Specjal Box

Tel. 537 621 157

biuro@specjalbox.pl

Warszawa

Dla klienta:

Regulamin

Polityka prywatności

Koszyk

Konto klienta